Campionat Futbol Garrigues Sud (Ed. 2019)

El passat divendres 28 de juny es va donar el tret de sortida al Campionat de Futbol Garrigues Sud en què participen 11 equips, dels quals 9 són de la categoria "masculina" i 2 de la categoria "femenina":

El Campionat es celebra des de l'any 2006 a la part sud de les Garrigues. Tot i això, els anys 2015 i 2016 es va ampliar a tota la comarca i comptava amb una lliga al nord i una altra al sud; fins arribar a les finals on es trobaven els equips de les dues zones. Enguany, com en altres edicions, s'han incorporat també dos municipis de la comarca del Segrià. 

 

 

EQUIPS MASCULINS

Llardecans

Bellaguarda

Juncosa

Torrebesses

El Soleràs

Castelldans

El Cogul 

Els Torms

La Granadella

 

EQUIPS FEMENINS

Juncosa

El Cogul 

 

 

El Campionat constarà d'una lligueta única i es disputarà tots els divendres i alguns dimecres a les 22.00h a partir del 280 de juny. El dia 10 d’agost tindrà lloc la final al municipi del Soleràs. 

En el cas de la categoria femenina, es farà dos partits (anada i tornada) i es disputarà també un partit a la final del dia 10 d’agost.

Calendari de partits (masculins)

 

1ª JORNADA     

Div. 28 juny                                   22.00

 

 

6ª JORNADA     

Div.19  juliol                                    22.00

TORREBESSES - BELLAGUARDA

 

 

 

GRANADELLA - JUNCOSA

 

CASTELLDANS - LLARDECANS

 

 

 

CASTELLDANS - BELLAGUARDA

 

JUNCOSA – ELS TORMS

 

 

 

LLARDECANS - SOLERÀS

 

SOLERÀS - COGUL

 

 

 

COGUL - TORMS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DESCANSA: GRANADELLA

 

 

 

DESCANSA: TORREBESSES

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2ª JORNADA      

Dc 3  juliol                                     22.00

 

 

7ª JORNADA      

Div. 26 juliol                                     22.00

ELS TORMS – GRANADELLA

 

 

 

TORREBESSES - SOLERÀS

 

LLARDECANS – TORREBESSES

 

 

 

TORMS - CASTELLDANS

 

CASTELLDANS – SOLERÀS

 

 

 

LLARDECANS - JUNCOSA

 

BELLAGUARDA – JUNCOSA

 

 

 

GRANADELLA - COGUL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DESCANSA: COGUL

 

 

 

DESCANSA: BELLAGUARDA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3ª JORNADA      

Div. 5 juliol                                     22.00

 

 

8ª JORNADA      

Div. 2 agost                                     22.00

SOLERÀS – ELS TORMS

 

 

 

JUNCOSA -TORREBESSES

 

COGUL - TORREBESSES

 

 

 

COGUL - CASTELLDANS

 

CASTELLDANS – GRANADELLA

 

 

 

TORMS - BELLAGUARDA

 

BELLAGUARDA - LLARDECANS

 

 

 

SOLERÀS - GRANADELLA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DESCANSA: JUNCOSA

 

 

 

DESCANSA: LLARDECANS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4ª JORNADA      

Div. 12 juliol                                   22.00

 

 

9ª JORNADA      

Div. 9 agost                                     22.00

BELLAGUARDA – SOLERÀS

GRANADELLA – TORREBESSES JUNCOSA – COGUL

ELS TORMS – LLARDECANS

 

                    

DESCANSA: CASTELLDANS

 

 

GRANADELLA - BELLAGUARDA

 

 

 

TORREBESSES - TORMS

 

 

 

COGUL - LLARDECANS

 

 

 

JUNCOSA - CASTELLDANS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DESCANSA: SOLERÀS

 

 

 

 

 

 

 

 

5ª JORNADA      

Dc. 17 juliol                                    22.00

 

 

LLARDECANS - GRANADELLA

 

 

 

TORREBESSES – CASTELLDANS

 

 

 

EL SOLERÀS – JUNCOSA

 

 

 

BELLAGUARDA – COGUL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DESCANSA: TORMS

     
                             

 

Comentaris
Actualmente encara no hi ha comentaris, sigues el primer en fer-ne un!

Escriu el teu comentari:

=

Altres notícies

Altres notícies

Jornada 'Ampliem horitzons'

Dissabte 5 d'octubre, al refugi Ras de Conques. 10.15h - Taller de ioga 11.30h - Taller ‘Viatjar low cost per Àsia’ 12.15h - Taller de nutrició ...

OFICINA JOVE DEL MARESME 14 Setembre 2019

ELS ESPAIS JOVES DE MATARÓ ENGEGUEN MOTORS

Ja es pot consultar la programació del primer trimestre de la Xarxa d'Espais Joves de Mataró!

OFICINA JOVE DE LA SEGARRA 13 Setembre 2019

17ª EDICIÓ PREMI EMPRENEDORIA JOVE

Torna el premi emprenedoria jove de la Segarra.